Sterowniki Konica Minolta

Uniwersalny sterownik drukowania PCL

Jak zainstalować drukarkę Konica Minolta?

Instrukcja instalacji uniwersalnego sterownika druku. Proces instalacji sterownika DEVELOP jest identyczny. 

1. Pobierz i wypakuj

Pobierz sterownik z tej strony i wypakuj go. Możesz użyć programu 7zip, lub wbudowanej w system Windows funkcji „Wyodrębnij wszystkie” dostępnej po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na pobrany plik.

2. Uruchom instalator

Dla systemu 64 bitowego uruchom plik Setup64.exe, jeśli Twój komputer ma system 32 bitowy – uruchom plik Setup.exe

3. Umowa licencyjna

Jeśli okno wyświetli się w innym języku niż Polski – możesz zmienić język w rozwijanej liści nad umową licencyjną. Wybrany język w tym kroku będzie językiem zainstalowanego sterownika. Kliknij [Zgadzam się].

4. Wybierz funkcję

Na potrzeby tej instalacji wybierz przycisk: [Instaluj(wyszukiwanie sieciowe)]. Nazwa przycisku wprowadza w błąd – wyszukiwarka wyświetli również urządzenia podłączone do komputera za pomocą USB. Drugi przycisk pozwala na ręczne zdefiniowanie portów oraz modeli drukarek – jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników.

5. Wybierz drukarkę Konica Minolta

Znajdź na liście urządzenie, które chcesz zainstalować. Możesz zaznaczyć kilka drukarek, wszystkie zostaną zainstalowane za jednym razem. Jak widać na zrzucie ekranu, wyszukiwarka odnajduje też inne drukarki sieciowe. w tym przypadku jest to HP LJ 4250. Możesz zaznaczyć urządzenia innych producentów, instalator zainstaluje sterownik PCL Baseline, w którym dostępne są tylko podstawowe funkcje drukowania i powinien współpracować z wieloma drukarkami biurowymi.  Mogą jednak wystąpić problemy z kompatybilnością sterownika, zalecamy instalować sterowniki od producentów urządzeń.

6. Możliwość zmiany ustawień instalatora

Po kliknięciu w przycisk szczegóły, prawa strona okna pozwoli na ręczną zmianę ustawień instalatora – możesz tutaj zmienić model urządzenia lub wybrać opcję udostępnij kolejkę wydruku (inne komputery w sieci będą mogło połączyć się z drukarką) Uwaga: jeśli po kliknięciu w szczegóły wszystkie opcje są szare i nie możesz ich zmienić, wybierz urządzenie z listy po lewej – na zrzucie ekranu podświetlona jest Konica Minolta bizhub C224e

7. Domyślne ustawienia druku

W sekcji „ustawienia początkowe” możesz  (nie musisz) wybrać domyślne ustawienia drukarki. Częstą praktyką w firmach jest ustawienie druku jednostronnego w skali szarości. Ustawienia te możesz zmieniać przed każdym wydrukiem.

8. Potwierdzenie ustawień

Upewnij się, że drukarki, które chcesz zainstalować są zaznaczone na liście wyszukanych urządzeń, następnie kliknij przycisk dalej.

9. Potwierdzenie ustawień

Upewnij się, że drukarki, które chcesz zainstalować są zaznaczone na liście wyszukanych urządzeń, następnie kliknij przycisk [Dalej].

10. Podsumowanie instalatora 

W kolejnym oknie instalator informuje nas jakie urządzenia z jaką wersją sterownika zainstaluje. Kliknij [instaluj]

11. Gotowe 

Po chwili pojawi się takie okno. Sterowniki Konica Minolta są już zainstalowane i gotowe do pracy. Kliknij [Ok].

Lista obsługiwanych urządzeń:

Twojego urządzenia nie ma na liście?

Skorzystaj z wyszukiwarki producenta i znajdź dedykowany sterownik do Twojego urządzenia. Sterowniki Develop i inne – linki do stron producentów znajdzisz tutaj:  Wyszukiwarki sterowników

Wspierane systemy operacyjne:

Masz problem z instalacją? Możemy pomóc

Zadzwoń – pomożemy telefonicznie lub zdalnie przez TeamViewer 🙂 

Możesz zostawić numer telefonu

Oddzwonimy