Konica Minolta vs Develop

Konica Minolta czy Develop?

Dlaczego kserokopiarki tych producentów wyglądają tak samo? Marki Konica Minolta i Develop często zestawiane są obok siebie, przy czym ta druga traktowana jest jako „tańszy zamiennik Minolty”. Klienci pytają czym się różnią obie marki oraz którą maszynę wybrać? 

Konica Minolta i Develop to takie same urządzena

Większość urządzeń Develop to dokładnie takie same kserokopiarki jak Konica Minolta. Maszyny Develop zazwyczaj są projektowane przez Konica Minolta Japan i  produkowane też w fabrykach Konica Minolta. Możemy sprawdzić te informacje na tabliczce znamionowej znajdującej się na tylnej części obudowy kserokopiarki lub drukarki. Trwałość i niezawodność produktów jest na tak samo wysokim poziomie w przypadku obu producentów. Obsługa oraz wygląd menu również nie odbiegają od siebie, więc użytkownicy bez problemów mogą obsługiwać jedne i drugie maszyny. 

Urządzenia, marki Konica Minolta mają swoje odpowiedniki w ofercie Develop, a ich oznaczenia są podobne i analogiczne dla całych serii maszyn. Dla przykładu kserokopiarka bizhub C224e to identyczna kopiarka jak Develop ineo+ 224e. W taki sam sposób oznaczane są pozostałe urządzenia, czyli seria bizhub od Minolty to seria ineo (czarno białe) lub ineo+ (kolorowe) od Develop. 

Chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości umieszczam  link do strony producenta, w którym możemy dowiedzieć się, że Konica Minolta od kwietnia  2014 roku jest oficjalnym dystrybutorem urządzeń Develop w Polsce. 

Konica Minolta rozpoczyna dystrybucję marki Develop w Polsce

Którą kserokopiarkę wybrać? 

Podsumowując: Jeśli mamy do wyboru analogiczne modele urządzeń obu producentów, to warto rozważyć tą korzystniejszą ofertę. W pierwszej kolejności powinniśmy zlokalizować autoryzowanego partnera. Możliwe, że w okolicy znajduje przedstawiciel tylko jednej z tych marek, a tylko autoryzowani partnerzy mają bezpośredni dostęp do wszystkich części, materiałów eksploatacyjnych a nawet dodatkowego wsparcia technicznego ze strony producenta. W Częstochowie firma Wajpol jest jedynym autoryzowanym partnerem Konica Minolta

Udostępnij :

Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

Odwiedź nasz blog: