Historia marki DEVELOP

Dziś nie jest żadną tajemnicą, że Develop należy do grupy Konica Minolta, a urządzenia obu producentów są produkowane w tej samej fabryce i różnią się tylko logo na obudowie. Więcej na ten temat możesz przeczytać na naszym blogu. Jednak czy zawsze tak było? Historia marki DEVELOP Zaczęła się ponad 70 lat temu i nic nie wskazuje na to, by miała się zakończyć

21 Czerwca 1948

Tego dnia rozpoczyna się historia DEVELOP. To data założenia marki. DEVELOP został założony przez Waltera Eisbeina, Konrada Krala i Arno Lippinghoffa. Jako pierwszy zakład produkcyjny wykorzystano starą halę fabryczną w Stuttgart-Zuffenhausen. Jeden z założycieli marki – Dr. Eisbein zaprezentował pierwszą na świecie kopiarkę Develop D10 „Blitz”. Warto dodać ciekawostkę –  w tym samym czasie w amerykańskich domach pojawiają się pierwsze kuchenki mikrofalowe, a w telewizji zostaje nadany pierwszy program w kolorze.

Lata 50-te XX wieku

Wydano 16 patentów i 39 licencji dla kopiarki „Blitz”. DEVELOP sprzedaje swoje urządzenia aż w 87 krajach. Powstaje pierwsza kampania reklamowa marki dotycząca modelów „Blitz” oraz „ Kombi” – Na zdjęciu widać hasło „Two minutes for one copy” czyli „Jedna kopia w dwie minuty”. Na obrazku reklamowym można zauważyć rozmiar urządzenia… Całość przypomina niewielką walizkę, dzisiejsze urządzenia są nieporównywalnie większe!

Historia marki Develop_ulotka

Lata 60-te XX wieku

Lata 60-te to dość ważny okres dla ludzkości: Silnik z wtryskiem paliwa dla samochodów jest gotowy do produkcji, Beatelsi nie schodzą z pierwszych miejsc list przebojów, a do tego człowiek postawił pierwsze i jak dotąd ostatnie kroki na księżycu. W tym czasie technologia elektrostatyki rewolucjonizuje proces kopiowania. Develop jest jedynym producentem, który oferuje urządzenia do wszystkich rodzajów procesów: Dual-spectral, diffusion, elektrostatyki, a nawet stosowanego do dziś offsetu.

Lata 70-te XX wieku

DEVELOP nie zwalnia tempa –  wchodzi na rynek amerykański. Wprowadza do sprzedaży serię 33 „Volkskopierer”,  czyli swoją pierwszą małą automatyczną kopiarkę do pracy. Ponad to producent opracowuje pierwsze urządzenie do użytku ze standardowym papierem, model DEVELOP 66.1.

Lata 80-te XX wieku

DEVELOP prezentuje najmniejszą na świecie automatyczną kopiarkę – model DEVELOP 10, po przedstawieniu tego urządzenia marka otrzymuje sześć międzynarodowych nagród za projektowanie progresywne, tym samym staje się jednym z najbardziej postępowych projektów.

Develop podpisuje umowę parterską z Konica Minolta, co przyniosło kolejny sukces – od tej pory Develop produkuje wszystkie małe i średnie maszyny na cały rynek europejski. Zostaje wprowadzony model Deveop 100, których wyprodukowano  ponad 100 000 kopiarek.

Lata 90-te XX wieku

DEVELOP w pełni integruje się z Grupą Minolta i Develop GmbH (Develop GmbH została założona jako firma usługowo handlowa, w tym okresie zatrudniała ok. 120 pracowników).

Na rynek zostaje wprowadzone pierwsze cyfrowe urządzenie kopiujące – kopiarka D300iD – oczywiście oferowała tylko czarno-białe kopie. Rok po premierze modelu D3000iD Develop wprowadza pierwsze cyfrowe kolorowe urządzenie –  Primera DFC 100.

2000s

Główna siedziba Develop zmienia się z Gerlingen na Langenhagen. Poza główną siedzibą, DEVELOP posiada ponad 300 specjalistycznych sklepów w Niemczech, a swoje produkty sprzedaje w 60 krajach świata. Odbywa się premiera pierwszego systemu biurowego z technologią tandemową (4C QC 1500 / QC 2000)

Develop rusza z seriami ineo (urządzenia monochromatyczne) i ineo+ (urządzenia kolorowe), urządzenia z tej linii łączą świetną jakość druku i klarowne, obniżone koszty. Urządzenia marki Develop przeznaczone do użytku biurowego do dziś nazywane są serią ineo i ineo+.

Ofertę Develop poszerzają kolejne wielofunkcyjne systemy drukujące oraz rozwiązania i usługi w zakresie oprogramowania. Na rynek zostaje wprowadzony model ineo+ 6500, a to oznacza, że Develop zaczyna obsługiwać też rynek produkcyjny. Zostają wprowadzone systemy druku A4 dedykowane dla małych biur i sprzedawców detalicznych.

Develop staje się wiodącym dostawcą kolorowych i monochromatycznych wielofunkcyjnych systemów drukowania.

2010s

DEVELOP jest jednym z pięciu największych dostawców kolorowych urządzeń drukujących w Europie. Oferta zawierająca szerokie portfolio systemów drukujących, oprogramowania i usług pozwala marce stać się jednym z wiodących dostawców dla małych i średnich firm w Europie.

1 kwietnia 2014

Mimo, że w Polsce ogłoszono to 1 kwietnia – to nie był żart. Develop GmbH łączy się z Konica Minolta Buisness Solutions Europe GmbH i Konica Minolta Business Solutions Deutschland GmbH. Tym samym Konica Minolta staje się oficjalnym dystrybutorem marki Develop w Polsce.

zrzut ekranu z ficjalnej strony Develop Polska

Zrzut ekranu strony głównej www.develop.com.pl

Obecnie

Historia marki DEVELOP nie kończy się na połączeniu z niebieskim bratem. Dziś Develop i Konica Minolta wzajemnie uzupełniają się, tworząc strategię rozwoju obu brandów. Wzmocniła się pozycja rynkowa grupy kapitałowej. Połączenie obu marek w europejskiej siedzibie firmy Konica Minolta pozwala oferować klientom B2B jeszcze lepsze i dokładniejsze rozwiązania w zakresie drukowania i obiegu dokumentów w całej firmie

Historia Develop - obecne czasy

Tekst powstał na podstawie informacji umieszczonych na stronie producenta: www.develop.eu